21 stu. 2019

‘Napravite prvi korak za svoje zdravlje, procijenite rizik!’ – Međunarodni dan dijabetesa

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana dijabetesa, koji se u cijelom svijetu obilježava 14. Novembra, naši učenici su još jednom pokazali spremnost za rad, a sve u svrhu podizanja svijesti o ovom oboljenju, stavljajući u fokus komplikacije kao rastući javnozdravstveni problem. Članovi sekcije ‘Promocija zdravlja’ sa koordinatoricama, prof Zdravstvene njege, Elmom Hadžan i Eminom Hasanić, organizovali su predavanje na temu ‘Diabetes mellitus’ za sve uposlenike i učenike Srednje tehničke škole Tešanj. Prisutni su na predavanju upoznati sa osnovnim karakteristikama ove bolesti, simptomima, dijagnostikom, liječenjem, komplikacijama, ali i samom prevencijom kao najvažnijim aspektom. Nakon predavanja, za sve prisutne, provedena je akcija besplatnog mjerenja šećera u krvi i krvnog pritiska.
Nadamo se da će naši učenici i dalje nastaviti vrijedno raditi te dati svoj doprinos kako u školi, tako i u lokalnoj zajednici.