14 velj. 2020

Aktivnosti Kluba čitatelja naše škole

Dana 04.02. 2020. godine realizovana je posjeta Kluba čitatelja Srednje tehničke škole Općoj biblioteci Tešanj.

Članovi Kluba čitatelja naše škole u sklopu raznih aktivnosti koje imaju u školi, imali su i posjetu našoj Općoj biblioteci. Razgovor i druženje je upriličeno sa direktoricom Biblioteke dr.Alminom Alagić. Klub čitatelja upoznao je direktoricu Opće biblioteke sa svojim radom i aktivnostima, te njihovim ciljevima.

Teme  o kojima je razgovarano su načini i aktivnosti animiranja učenika srednje škole za čitanje i druženje sa knjigom, razvijanje i širenje ljubavi za čitanje, te preporuke najnovijih sadržaja u svijetu knjige.

U svijetu medija i interneta, jako je važno raditi na širenju svijesti o važnosti čitanja pisane riječi i posvećivanju pažnje čitalačkoj pismenosti, kako učenika srednjih škola, tako i općenito svih ljudi.

Direktorica Biblioteke je pohvalila rad i trud članova Kluba čitatelja i izrazila je želju za buduću saradnju kako sa našim Klubom čitatelja, tako i sa svim učenicima Srednje tehničke škole.