02 ožu. 2023

Novi regionalni projekat -Trening za nastavnike u Trebinju

“We are creating a better future for Western Balkan ” je regionalni projekat koji realizuju partnerske škole, Tehnička škola iz Čačka, Mješovita srednja škola “Mladost” iz Tivta, JU Saobraćajna i elektro škola Doboj te JU Srednja tehnička škola Tešanj. Cilj projekta je promocija regionalne saradnje, interkulturalni dijalog te aktivizam i volonterizam mladi.
Prva aktivnost u projektu je trening za nastavnike partnerskih škola u koji je realizovan u periodu od 22.02. – 25.02.2023.godine u Trebinju. Tokom treninga realizovan je veći broj radionica te su nastavnici imali priliku da steknu pootrebna znanja i vještine za uvrštavanje tema projekta u kurikulume redovne nastave.
U narednom periodu, nastavnici će održati određeni broj časova na kojima će primjeniti stečena znanja.
Isto tako, nastavnici su imali priliku za upoznavanje kulturno historijske baštine i prirodnih ljepota grada Trebinja i Dubrovnika.
Finansijska sredstva za ovaj projekat obezbijedilo je Ministarstvo vanjskih poslova i međunarodne saradnje Italije.