02 ožu. 2023

Regionalni trening za nastavnike u Čačku

Naša škola, zajedno sa Tehničkom školom iz Čačka i Mješovitom srednjom školom “Mladost” iz Tivta realizuje regionalni projekat “We are creating a better future”.
Cilj projekta je promocija regionalne saradnje, interkulturalni dijalog i zaštita okoline.
U periodu od 02.02. – 04.02.2023.godine realizovan je trening za nastavnike partnerskih škola u Čačku. Tokom trodnevnog treninga nastavnici su imali priliku za medjusobno upoznavanje, razmjenu mišljenja i iskustava te realizaciju planiranih interaktivnih radionica.
Nastavnici partnerskih škola prisustovali su izvanrednoj prezentaciji nastavnih sredstava i učeničkih radova koju su pripremili učenici Tehničke škole iz Čačka pod mentorstvom profesora Nikole Boškovića.
Isto tako, nastavnici su imali priliku za upoznavanje kulturno historijske baštine i prirodnih ljepota grada Čačka.
Naredna aktivnost u projektu je omladinski kamp za učenike partnerskih škola u martu 2023.godine.
Finansijska sredstva za ovaj projekat dodjeljuje Western Balkan Fund uz podršku Evropske unije.