23 ožu. 2023

Obilježen 21.Mart – Svjetski dan osoba s Down sindromom

Učenici i profesori naše škole obilježili su 21.Mart Svjetski dan osoba s Down sindromom
Down sindrom je genetski poremećaj koji je uzrokovan prisutnošću jednog hromosoma viška.Simbol Dana osoba s Down sindromom su šarene čarape jer ih osobe koje boluju od ovog oboljenja ne mogu upariti.
Povodom Svjetskog dana osoba s Down sindromom učenici Medicinske škole IV-md3 i II-md3 sa prof.Sanelom Čamdžić i Elvedinom Hambašić su posjetili Centar za djecu s posebnim potrebama u Tešnju.
Cilj ove posjete je bio pružiti podršku oboljelim od Down sindroma.
Učenici naše škole su uručili skromne paketiće za svakog od korisnika Centra za djecu s posebnim potrebama.
Korisnici Centra za djecu s posebnim potrebama su nas nagradili svojim radovima i lijepom pjesmom.
Zahvaljujemo se osoblju Centra za djecu s posebnim potrebama na pruženoj prilici da upoznamo osobe s Down sindromom kao i djecu s intelektualnim poteškoćama..