12 svi. 2023

Učenički kamp – nastavak regionalnog projekta

U periodu od 14.-18.03.2023.godine gosti naše škole, grada Tešnja i Bosne i Hercegovine bili su učenici i profesori partnerskih škola, Tehničke škole iz Čačka, Srbija i Mješovite srednje škole iz Tivta, Crna Gora. Posjeta je realizovana u okviru projekta koji finansira Western Balkan Fund uz podršku Evropske unije.
U toku posjete, zajedno sa učenicima i profesorima naše škole, gosti su obisli školu te Tešanj i njegove kulturno-historijske spomenike, Gradinu, Eminagića konak i Čaršijsku džamiju. Naravno, nezaobilazno je i popiti kafu i počasti se kolačom u “KAHVI”.
Drugi dan domaćini i gosti su otputovali na trodnevni kamp u Sarajevo. Tokom boravka u Sarajevu, pored rada i realizacije radionica učesnici su obišli grad Sarajevo. Posjetili su Vijećnicu, Vječnu Vatru, prošetali Baščarsijom te probali i poznate sarajevske ćevape u “Želji”.
Naravno, bilo je i slobodnog vremena za obilazak tržnih centara, Sarajevo City Centra, Alte….
Organizovan je i izlet na Vrelo Bune, posjetu Starom mostu i gradu Mostaru.
U subotu, učesnici su se vratili u svoja mjesta, prepuni pozitivnih utisaka, sjećanja, novih prijateljstava…
Jednoglasan je zaključak, s nestrpljenjem čekamo maj i novi sastanak i novo druženje.