12 svi. 2023

STRUČNA EKSKURZIJA UČENIKA MAŠINSKO TEHNIČKE ŠKOLE

10.05.2023.Učenici Mašinske tehničke škole posjetili su kompaniju “EUROSJAJ “,  KONJIC.

Učenici u pratnji profesora; Amira Hrvić, Omer Hasanić, Velid Joldić i Adnan Šujić su upoznali proizvodni proces Eurosjaj – Konjic te različite vidove zaštite metala i materijala. Učenici su bili u prilici da vide procese ; odmašćivanja, laganih galvanskih prevlaka mašinskih dijelova kao i dekorativnih svojstava putem ove vrste obrade. Posebno interesantan za vidjeti je vid toplinske zaštite zvane “KATAFOREZA” i dubinskog cinčanja koje imaju za cilj deblji nanos i veću zaštitu kako cinka tako i cink-farbi, kao i kontrolu debljine nanešene zaštite. Hvala upravi preduzeća EUROSJAJ na gostoprimstvu i odobrenju za ovakav vid posjete naše škole.